Cyklistická termoska možná není typickou součástí výbavy, ale kupodivu dává víc smysl, než se možná na první pohled zdá. Termoska totiž velmi efektivně udržuje nápoj uvnitř stále ve stejné teplotě. Takže pokud si v létě napustíte vodu osvěžující teplotu, za 24 hodin bude mít v termosce Deboyo Race stále osvěžující teplotu. V případě, že si do ní v těchto pošmourných dnech dáte něco na zahřátí, váš oblíbený horký nápoj vás zahřeje ještě za 12.

Princip je smozřejmě stejný jako u všech termosek. Jedná se o nádobu v nádobě oddělenou prostorem, ze kterého je odsátý vzduch, takže zde máme v podstatě vakuum. A protože, teplo se vakuem nemůže šířit zůstává nápoj uvnit na stejně teplotě. Jak dlouho nápoj v dané teplotě vydrží, záleži na tom, jak moc práce jste si dali s odsátím vzduchu a utěsnění vakuové mezery - a profící v italském Elite si s tím dali opravdu hodně práce!

Samozřejmě klasická termoska je na kolo poměrně nepraktická. Asi těžko si při sjezdu odšroubujete víčko... proto se termoska dodává jak s klasickým plochým víčkem, tak s "cyklistickým" uzávěrem. Toto cyklistické víčko, těží z klasických principů vyvinutých pro Fly láhve, které má Elite opravdu vychytané (opět pečlivá italská práce). Díky tomu víčko umožňuje až trojnásobný průtok pití, což oceníte o to víc, že nerezovou láhev porstě nezmáčknete. K maximálnímu průtoku přispívá i bublátko - hadička, která vede do lahve mimo hlavní hrdlo a vyrovnává tlak nad kapalinou v termosce s atmosférickým (aby v lahvi nevznikal podtlak bránící kapalině v odtékání).

Výhodou lahve je samozřejmě absence nebezpečných BPA plastů, možnost mytí v myčce a uchovávání až 80 °C kapalině v kombinaci s cyklistickým víčkem (při použití klasického až 100 °C). Ke koupi v sekci doplňky zde !