Aktuality - HaPe sport

MENU

GALERIE U NÁS SESTAVENÝCH KOL

Wilier fitnes
Wilier fitnes

Duratec Torain C1
Duratec Torain C1

Pyžamo
Pyžamo

Vyhledávání:

AKTUALITY

Elite Rizer 27.10.2021  

Také vám přišlo, že chytré trenažery, které vám přidávají zátěž podle toho do jakého kopce jedete, jsou v podstatě sci-fi a to nejzábavnější na domácí trénink co může být? Tak se radši posaďte - italská firma Elite, která má na svědomí oblíbené chytré trenažery Direto, přichází ze zásadní novinkou. Pomocí chytrého držáku předního kola si při výšlapu můžete užít i naklápění kola až o 20 % (při sjedzu až 10 %).

To samo o sobě by úplná novinka na trhu nebyla, americká firma Wahoo má už nejakou dobu také přední držák kola Wahoo Climb, který také umí simulovat stoupání. Nicméně Edržák Elite Rizer dokáže snímat i natáčení řidítek. Tuto funkcionalitu ihned využívá aplikace Zwift, ve které se natáčením řidítek můžete volně pohybovat na své straně vozovky. Navíc za si nově můžete zvolit, jestli pojedete (virtuálně) za dalším jezdcem, čímž se vám sníží odpor vzduchu.

Díky simulaci zatáčení, tak nyní můžete i při domácím trénovat zapojení skoro všech svalů. Držák předního kola Elite Rizer je kompatibilní se všemi chytrými trenažery Elite z nejnovější generace (Direto XR a výš). Teoreticky by se měl přední držák spojit s jakýmkoli trenažérem, který disponuje technologií ANT + FE-C. Podmínkou je také, aby trenažér umožňoval otáčení kola a nepřekážela kolu konstrukce trenažéru. Popřípadě lze v aplikaci Elite Rizer nastavit rozsah otáčení kola. Každopádně jistotu v kompatibilitě Elite dává pouze na vlastní trenažery.

Možná Vás napadlo, jeslit při zvedání kola nenastane problém se vzdáleností mezi trenažérem a držák. Samozřejmě oba kusy musí stát velmi pevně na zemi, aby vám zajistili potřebnou stabilitu i při rychlé jízdě. Zároveň při zvedání kola se vlastně předek kola nepatrně posouvá dozadu... no i na tohle inženýři v italském Fontaniva mysleli. Stojánek držáku disponuje pohybem směrem ke kolu aby kompenzoval přibližování k trenažéru.

 

koupit ZDE

 

P.S. Čekáme jak na novou možnost zatáčení zareaguje Rouvy (naklánění kola už s Rouvy funguje), zatím můžeme mít radost z toho, že Rouvy je nyní i v češtině !

 

zpět