Aktuality - HaPe sport

MENU

GALERIE U NÁS SESTAVENÝCH KOL

Wilier Chorus
Wilier Chorus

Kocmo
Kocmo

Duratec Cult Ultegra
Duratec Cult Ultegra

Vyhledávání:

AKTUALITY

Moderní městské kolo Dema Clarice 3.3.2020  

Nejen závodními speciály je HaPe živo! V poslední době jsme psali spíše o zajímavých cyklistických špecích, ale pokud jedete v sobotu ráno pro čerstvé rohlíky rozhodně nesáhnete po takovém kole jako je Orbea Orca Aero! Budete potřebovat prosté, lehké kolo s měkým sedátkem, abyste si místo cyklistických čapáků mohly vzít sukni.
 
Přesně takovým kolem je třeba Dema Clarice. Jednu takovou jsme nedávno skládali pro naši zákaznici. Uzpůsbený rám, především odstraněním horní rámové trubky se zásadně usnadňuje nasedání v sukni především pro starší nadšené cyklistky.
 
Možná jste si už z fotografie stihli všimnout, že kolo je vybavenou pouze jednou brzdou a jednou řadící páčkou a pokud jste byli opravdu pozorní zjistili jste, že i když kolo má řadící páčku, má pouze jedno kolečko vepředu i vzadu. Ano, zadní brzda je tradiční protišlapací a kolo je osazenou sadou Shimano Nexus s řazením v záním náboji - velmi praktické, elegantní a jednoduché řešení eliminující všechny problémy s přesmykačem i přehazovačkou. Velká krytka řetezu zamezuje zašpinění či snad potrhání volných kalhot.
 
Kolo lze pořídit v železné i hliníkové variantě a především hliníková varianta je lehoučká a idelní na nutné přenášení.
 
Poslední vychytávkou, kterou je toto kolo vybaveno, je dynamo v předním náboji opět od Shimana, které napájí přední a zadní světýlka, takže pro rohlíky můžete vyjet ještě před rozbřeskem!

zpět