Aktuality - HaPe sport

MENU

GALERIE U NÁS SESTAVENÝCH KOL

Fort
Fort

Specialized S-Works XX
Specialized S-Works XX

Duratec Rebel R8
Duratec Rebel R8

Vyhledávání:

AKTUALITY

Novinky Shimano 2020 12.12.2019  

V rámci tradičního podzimního maratonu předváděček, se náš servisní tým vydal na prezentaci novinek japonské značky Shimano. A sami nevěděli, ze které novinky mít větší radost.
Vzhledem k tomu, že již v roce 2019 představilo Shimano svoje první 12kolečko, přirozenou evolucí byl posun této varianty i mezi nižší modely. Od roku 2020 tak najdeme 12kolečko i u modelu SLX, který sice nedisponuje stejně prémiovými materiály jako zmíněné XTR, nicméně se také pohybuje v mnohem sympatičtější cenové relaci! Sami jsme zvědaví, jak na to zareaguje americký SRAM, který dlouhá léta nemusel řešit konkurenci v segmetu 12koleček.
Naprostou novinkou je však gravelová modelová řada GRX. A nejedná se jen o "facelift" nějakého silničního setu, jedná se o od základu nové sety určené k odstranění výmluv a nekompromisnímu objevování. Na úvod Shimano přichází s 10 (GRX400) i 11kolečkem (GRX600 a GRX810), ke kterým se v nejvyší řadě (GRX810) přidává i elekritcká "dé-í-dvojka".
V neposlední řadě musíme zmínit i rozšíření jedné ze základních sad - Acera - o možnost 2*9, která u treckingových nadšenců určitě najde uplatnění!

zpět