Aktuality - HaPe sport

MENU

GALERIE U NÁS SESTAVENÝCH KOL

Look
Look

Orbea cyklokros
Orbea cyklokros

S-Works Tarmac
S-Works Tarmac

Vyhledávání:

AKTUALITY

přichází SRAM Eagle druhé generace 29.6.2020  

Řadu EAGLE od značky Sram si všichni spojujeme s prvním pohonem 1x12, na to konto odpovědělo až Shimano se svojí první 1x12 sadou s 51 zuby na největším kolečku. Dnes ale přichází druhá generace řady EAGLE, která díky 52 zubům nabízí řadící rozsah 520 %! Navíc kazeta bude nyní dostupná v nové bronzové barvě!

Aby přehazovačka dokázala zkrotit nový pastorek s navýšeným počtem zubů má nová verze delší paralelogram a tužší pružinu, což samo o sobě zvyšuje přesnost řazení. Nejvýraznější výhodou je samozřejmě těžší převod do rychla, ale navíc se nejčastější převod posouvá více do středu kazety, čímž se prodlužuje její životnost!

 

Samozřejmě je zachována kompatibilita se "starým" pastrokem s 50 zuby, což pro nás znamená, že na našich kopečkách můžeme zůstat u kazety 10-50 zubů a do Alp nasadit 10-52 zubů! Navíc u AXS sad bylo s upgradem na 52 zubů již počítáno, takže pokud máte přehazovačku z řady AXS stačí dokoupit větší kazetu.

 

 

 

Karbonové kliky z řady X01 jsou nejpevnějšími klikami z celého ekosystému, vyznačují se jednoduchostí, kompatibilitou a vysokou odolností. Navíc v druhé generaci se karbonových klik dočkala i řada GX, u které jsme zvyklí, že poskytuje technologie svých dražších sourozenců za přívětivější cenu. Díky technologii X-SYNC 2 převodník dobře odvádí nečistoty a speciální profilování zubů drží řetěz na místě i při extrémním záběu. Jednotícím prvkem všech nových převodníků druhé generace je syrový stříbrný vzhled zůbu způsobený absencí finální barevné úpravy. I po mnoha kilometrech tak na zubech neuvidíte, žádné opotřebení a budou působit stále jako nové!

 

Komponenty jsou již k dispozici, takže se můžete inspirovat v galerii níže ... přemýšlejte, volejte, konzultujte!

 

 

zpět