Aktuality - HaPe sport

MENU

GALERIE U NÁS SESTAVENÝCH KOL

Svorada
Svorada

Duratec Torain 26"
Duratec Torain 26"

Duratec Torain 29"
Duratec Torain 29"

Vyhledávání:

AKTUALITY

První sada 1x13 - opět od Campagnolo 18.2.2021  

Už od roku 1933, kdy Tullio Campagnolo udělal díru do světa s první přehazovačkou, je Campagnolo vždy první v maximálním počtu pastorků...první 7, 8, 9, 10, 11, 12 a 13! Ano třináct! Pro novou gravel řadu Ekar campa přichází se zbrusu novou 13pastorkovou kazetou.

Ruku v ruce s ní jde přepracovaný řetěz, kliky i přesmykač. Všechny části jsou inženýrským mistrovským kouskem, aby mohli fungovat. Nejmenší pastorek má 9 zubů, největí může mít 36, 42 nebo 44; v každém případě je řazení velmi jemné a disponuje všemi potřebnými poměry i v kombinaci pouze s jednopřevodníkem s možností 38, 40, 42 nebo 44 zubů. Kliky pohodlně sedí ve středu s technologií Pro-Tech™, který má speciální vnější kryt zabraňující vniknutí vody, bahna, štěrku,...

Přehazovačka se skládá ze 70 pohyblivých částí aby mohl velmi jemně nastavovat polohu řetězu vůči kazetě s minimálními odstupy mezi pastorky. Pro výrobu řetězu C13 byl použit Nikl a teflon, aby řetěz fungoval s 13pastorkovou kazetou.Nedílnou součásstí sady jsou i hydraulické brzdy. Jedná se o zkušenostmi odzkoušené brzdy DB310 s kotoučemi z nerezovené popuštěné oceli o průměru 140 nebo 160 mm a tloušťce pouze 1,85 mm, tato kombinace brzd a kotoučů je zárukou dlouholeté výdrže brzd. Jako u všech jiných kotoučů platí: čím větší kotouč tím větší brzdící síla díky lepšímu odvodu tepla větším povrchem kotouče.Celá sada je kontrolována Ergopower pákami, jejichž dosah je vyladěný tak, aby používání bylo přirozené v jakékoli rychlosti na jakémkoli terénu. Pohodlnosti ovládání byl podřízen i tvar pák, jehož zkosené hrany křičí GRAVAEL do všech stran. Páky disponují Campagnolo technologií Ultra-Shift™, která umožňuje najednou přehodit až o 3 pastorky směrem nahoru.

zpět