Aktuality - HaPe sport

MENU

GALERIE U NÁS SESTAVENÝCH KOL

Pyžamo
Pyžamo

Fort
Fort

Specialized Venge
Specialized Venge

Vyhledávání:

AKTUALITY

Deboyo 20.10.2021  

Cyklistická termoska možná není typickou součástí výbavy, ale kupodivu dává víc smysl, než se možná na první pohled zdá. Termoska totiž velmi efektivně udržuje nápoj uvnitř stále ve stejné teplotě. Takže pokud si v létě napustíte vodu osvěžující teplotu, za 24 hodin bude mít v termosce Deboyo Race stále osvěžující teplotu. V případě, že si do ní v těchto pošmourných dnech dáte něco na zahřátí, váš oblíbený horký nápoj vás zahřeje ještě za 12.

Princip je smozřejmě stejný jako u všech termosek. Jedná se o nádobu v nádobě oddělenou prostorem, ze kterého je odsátý vzduch, tkaže zde máme v podstatě vakuum. A protože, teplo se vakuem nemůže šířit zůstává nápoj uvnit na stejně teplotě. Jak dlouho nápoj v dané teplotě vydrží, záleži na tom, jak moc práce jste si dali s odsátím vzduchu a utěsnění vakuové mezery - a profící v italském Elite si s tím dali opravdu hodně práce!

Samozřejmě klasická termoska je na kolo poměrně nepraktická. Asi těžko si při sjezdu odšroubujete víčko... proto se termoska dodává jak s klasickým plochým víčkem, tak s "cyklistickým" uzávěrem. Toto cyklistické víčko, těží z klasických principů vyvinutých pro Fly láhve, které má Elite opravdu vychytané (opět pečlivá italská práce). Díky tomu víčko umožňuje až trojnásobný průtok pití, což oceníte o to víc, že nerezovou láhev porstě nezmáčknete. K maximálnímu průtoku přispívá i bublátko - hadička, která vede do lahve mimo hlavní hrdlo a vyrovnává tlak nad kapalinou v termosce s atmosférickým (aby v lahvi nevznikal podtlak bránící kapalině v odtékání).

Výhodou lahve je samozřejmě absence nebezpečných BPA plastů, možnost mytí v myčce a uchovávání až 80 °C kapalině v kombinaci s cyklistickým víčkem (při použití klasického až 100 °C).

 

Kupit zde

Biskupické kaléšek 2021 04.10.2021  

O co méně fotek, o to více kilometrů!

Tradiční hapácká podzimní silniční vyjížďka do Biskupipc se letos povedla i z pohledu počasí, cesta zpátky sice byla proti drsnému protivětru, ale to už k cyklistice tak nějak patří. Ovšem většina účastníků měla natrénováno z Pyrenejí a nenechali se větrem zaskočit.

Letošní ročník byl obvzlášťněn první účastnicí na elektrokole! Takže pokud baterku uplně neždímáte, i takový 135km výlet na elektrokole jde ujet! (s lehkým dobitím přes oběd)

Těšíme se na další společné kilometry !

gepida skladem 07.07.2021  

Konečně jsme se dočkali a do obchodu nám dorazili první dva kousky od značky Gepida !! Jedná se o dva modely elektrokol od této Maďarské značky. Jeden základnější - Berig TR - bez horní rámové trubky pro snadnější nastupování zejména pro dámy; druhý z vyšší kategorie - Ruga Pro. Základní rozdíly mezi modely najdete v tabulce níže.

Ruga pro 29" Bosch Perfomance CX gen4 Powertube 625 Wh
12 rychl. Deore M6100
Berig TR 27,5" Bosch Perfomance gen3 Powerpack 400 Wh
10 rychl. Deore M4120

Detailnější informace nejdate u nás na eshpu -> přejdi na eshop HaPe

 

Za nás můžeme říct, že nás na živo oba modely rozhodně mile potěšili. Bohužel vzhledem k situaci na cyklistickém trhu visí nad dodáním dlaších modelů otezník, proto pokud nějaké elektrokolo s kvalitním motorem Bosch sháníte, určitě neváhejte!

HaPe en Pyrénées 2021 30.06.2021  

Odvážný tým klubu HaPe sport zítra v podvečer vyráží na cyklistickou výpravu, během níž nás čeká 10 perných dní v sedle, stovky kilometrů a stovky výškových metrů v pyrenejských horách. Odměnou však bude sledování 15. etapy Tour de France přímo v dějišti tohoto cyklistického fenoménu.

Pokud máte zájem o radosti a strasti, které nás čekají, sledujte náš Instagram a Facebook, kde se pokusíme podávat pravidelné informace.

A nebojte, pokud byste potřebovali doplnit cyklistické zásoby, tak klidně doražte (mimo státní svátky) do obchodu; část týmu se obětovala a zůstala v Brně pro zajištění provozu obchodu.

V galerii najdete foto z odjezdu autobusu, který veze bagáž a kola napřed :)

aura 03.06.2021  

I v Česku umíme gravel kola, i když jim tady radší říkáme ŠTĚRKOLETY!

Když mluvíme o gravelech, byla by škoda omezit s jen na modely Terra (i když ještě větší chyba by byla vynechat modely Terra). Česká značka Author má v podstatě hned 3 gravel řady: Guru, Aura XR, Ronin. Model Guru je s celokarbonovým rámem nejlepším modelem. Zbývající modely mají karbonové vidlice a zatímco dva modely Ronin jsou postaveny na třikrát zeslabovaném chrommolybdenovým rámu, většinu řady tvoří modely Aura XR postaveném na třikrát zeslabovaném duralovém rámu.

My jsme pro Vás naskladnili velikosti 50 - 56 modelu Aura XR 5 (vizte eshop), kerý je za nás ideálním poměrem ceny/výbavy/hmotnosti, prostě kolem dnešních trendů.

Z výbavy můžeme vypíchnout SHIMANO GRX 400, 20 rychlostí, kompakt převodník;  Pláště PANARACER GRAVEL KING SK SPORT; pevnou osu přední 12 × 100 mm a 12 × 142 mm zadní; vnitřní vedení bowdenů a potěší i váha 10,6 kg (pro velikost 54).

Strana 3 z 29 |<   <   1   2   3   4   5   6   7   8   >   >>|