Klub : kalendář závodů, akcí - HaPe sport

MENU

GALERIE U NÁS SESTAVENÝCH KOL

Kocmo
Kocmo

Specialized Venge
Specialized Venge

Duratec Rebel R8
Duratec Rebel R8

Vyhledávání:

KLUB : KALENDÁŘ ZÁVODŮ, AKCÍ

Vyberte rok závodu:
Historická kola- Elegance veletrhu Sport life 9.11.2008 9.11.2008

Szdečně zveme všechny přátele historických kol k účasti na posledním závodu sezony!

K tomuto závodu je přiložen následující soubor.

Soběšická mulda 12.10.2008

Nova Author Cup Josefův Důl 11.10.2008

Náš tradiční rozlučkový závod,letos 3000 účastníků na startu,v dresu Hape 9 bojovníků - do cíle dojeli všichni Hapáci,tentokrát se nás naštěstí po závodě avízované děsivé karamboly s vážnými zraněními netýkaly. Počasí ideální, na tohle roční období docela teplo i sluníčko se na nás usmálo. Podle připravováné taktiky byl nejrychlejší Karolko na 7.místě v kategorii. Všichni bojovali,skvělě zajely holky Alena Sedláková-16. celkově . Eva Drápelová -29.celkově a Eva Kudláčková 7. v kategorii. V neděli jsme jeli na vyjížďku částečně po trase závodu, vložili jsme prohlídku vodopádu a taky jsme si užili nádherné výhledy na které v sobotním závodě nebylo nebylo ani pomyšlení. Jak tam bylo krásně uvidíte na přiložených fotkách. Za dodání informací a fotografií do redakce serveru děkujeme Evě Kudláčkové a současně připomínáme Karolkovi že jako zasloužilý účastník zájezdu slíbil (je pravda, že pod mírným nátlakem) dodat pár zajímavých historek pro ty, kteří neměli to štěstí být na místě.
zobraz výsledky závodu

Biskupické kaléšek 4.10.2008

Jubilejní X. ročník festivalu slivovice, VII. ročník Od pálenice k pálenici. Počasí bylo objednané, takže opravdu nepšelo a naopak svítilo na všechny účastníky i sluníčko. Takže co dodat, myslíme si společně s hlavním organizátorem obcí Biskupice, že jubilejní ročník se vydařil. I peloton cyklistů z Brna z HaPe nezklamal a za chladného počasí dorazil na kolech do Biskupic. Výsledky závodu historických kol přiloženy.

K tomuto závodu je přiložen následující soubor.

MERIDA Bike Vysočina´ 08 27.9.2008

bodovaný závod
Zima. V lese trochu vlhko - nic zásadního, pořadateli strategicky zvolené místo v areálu Ski hotelu v Novém Městě na Moravě , krásná trať - každý kdo dojel ji chválil - a hlavně kvalitně obsazený závod. Stručná charakteristika předposledního závodu letošní sezony MERIDA Bike Vysočina. Celkem 11 Hapáků na startu, Kamil, Mišák, David Viščor a Ondra Vít na 80 km, ostatní na 40 km trati. Na 80 km se zadařilo Mišákovi - přijel do cíle 3 minuty před Davidem !!! Buď David přestal trénovat nebo je Mišák fakt dobrej ! Na 40 km se předvedli naši mlaďoši - Filip Anderle 1. v cíli v našem dresu za 1:40, 3 minuty před Karolkem, no prosím. Druhý z našich v cíli veterán Karolko, za ním vždy s hruba dvou a půl minutovým odstupem od sebe Martin Smrž , Petr Polášek a Martin Jež. No mladí se tedy pochlapili - gratulujeme a těšíme se co předvedou v další sezoně. Martin Smrž st. dodal pár fotek, dík za ně, můžete se mrknout jak jste u toho Vy příp. ostatní kolegové vypadali :)
zobraz výsledky závodu

GT Zaskar Jedovnice 20.9.2008

bodovaný závod
Zima, zima a zima - ale oproti následující neděli alespoň svítilo sluníčko. Po teplém pátku to byl šok a vytáhli jsme dlouhé dresy, rukavice a čepice. Tak snad se nám to teplíčko ještě na konec sezony vrátí? Naštěstí bylo sucho takže se jelo dobře, i když prachu bylo jako vždy na této trati spousta. Na 54 km trati zajel klasicky nejlépe David - prostě na to má , zajímavý souboj svedli Martin Jež a Robin, do cíle dojeli 1 sekundu po sobě!!! Na startu se objevili i Ondra Vít, Radek a Aleš krmíček a užili si spolu s 800 bikerů krásnou trať. Soňa a Kamil se pustili na dlouhou - u Kamila nic překvapivého, je to známý dlouhtraťař no a Soňa si to chtěla vyzkoušet a taky že si pěkně hrábla - ale dojela a dokonce to tentokrát stačilo i na bednu v kategorii 19 -39 let -ale jen proto, že ty nejlepší dámy byly na pohárových závodech. Tak zase máme další závod za sebou a už nám jich letos zbývá jen pár ...Nedá se nic nic dělat, podzim už se ozývá :(.
zobraz výsledky závodu

Oderská Mlýnice 20.9.2008

Blanenský Golem - Robin konečně na bedně! 6.9.2008

Letos se tradičního závodu v Blansku účastnili 4 naši borci - David a Kamil na delší 60 km trati a Robin a Martin na kratší 36 km . Robin se po strastiplné sezoně přerušené květnovým zraněním konečně dočkal satisfakce v podobě 3. místa ve své kategorii a zůročil jarní natrénovaný objem. Robinovi patří gratulace a všem klukům dík za výkony - všichni zajeli výsledek v první polovině pelotonu.
zobraz výsledky závodu

YTONG bike tour 2008 6.9.2008

Letošní YTONG bike tour v Novém Městě na Moravě se jel na krásných, ale těžkých běžkařských tratích okolo Ski hotelu, které daly zabrat i zkušeným závodníkům. Dopolední 20 km trať zajel z HaPe týmu nejlépe David Buček, skvělé 7. místo, mladý Peťa Polášekse jej zuby nehty držel, ale defekt 5 km před cílem jej nemilosrdně poslal na 15 místo. Petr Polášek a Martin Smrž se rozhodli jet i odpoledních 40 km, ale únava si vybrala svou daň. I 40 km trať byla rychlá, neustále nahoru a dolů, nebylo kde odpočívat. Z děvčat jely Ytong Soňa a Magda, Soňa bramborové 4. místo :(
zobraz výsledky závodu

Hošek motor bike tour 31.8.2008

bodovaný závod
Nádherné počasí, všichni šťastně v cíli, někteří už zase na bedně :-)
zobraz výsledky závodu

Pepův Hošek Motor bike tour 2008 31.8.2008

Obdivovatelé císaře Pepy - mrkněte na fotky z jeho velkého závodu - z technických důvodů zařazeno zde.

Velká cena vinných sklepů Lechovice – MTB maratón Vranovská přehrada 30.8.2008

Sobotním závodem na Vranovské přehradě začal pro některé bikery HaPe sport týmu šílený víkend. V sobotu v 10 hodin start 50 km dlouhého maratonu okolo Vranovské přehrady a hned v neděli v 11,00 tradiční Hošek motor Bike tour v brněnském Mariánském údolí. Pro toho kdo strávil na sobotní trati 2 hodiny času zbývalo 23 hodin na regeneraci a na to dát se co nejvíce dohromady, pro ty co byli v sobotu na trati déle než 2 hodiny úměrně méně času na odpočinek. Na vranovský maratón jsme odjížděli s velkým očekáváním i nadějemi. Nasadili jsme do boje již dříve osvědčené ženské i mužské týmy - vypsané odměny byly lákavé, ale přece jen, závod jsme neznali. A závod samotný? Mimo brzký start a bobky nějakých domácích zvířat na parkovišti – evidentně se tam kde jsme chystali sebe a své miláčky na start ještě v pátek večer něco páslo - samá pozitiva. Počasí tak akorát, krásná členitá trať pěkné výhledy a bedna pro tým HaPe ženy! Pořadatelé dodrželi slib a bylo vína a vína … Díky hostující Magdě Krejčové která si na Vranově vyjela skvělé 2. místo v celkovém pořadí žen hned za vynikající Evou Syslovou záleželo jak dojedou Soňa a Eva. Evě Drápelové se po celou dobu trati mimořádně dařilo, zajela jeden za svých nejlepších závodů a pouze defekt 5 km před cílem ji připravil o vítězství nad trápicí se Soňou. Ale to morálka! „Já to vzdám, já si neumím vyměnit duši …. „ Dopadlo to naštěstí dobře, jakmile ji Soňa dojela absolutně nepřipustila jakoukoliv diskusi na téma vzdát závod a hle během pár minut bylo opraveno. Druhému týmu Znojemských strojíren jsme daly 29 minut a že tam byly jména ! Eva Syslová … Ovšem Davide, ruku na srdce, tady jsou obrovské rezervy, výměna duše je primární záležitost, to se musí doma dotrénovat, musíte holt navečer zařadit nové prvky. Eva je naší velkou oporou v týmech a tohle jí nemůžeme tolerovat, a Tobě už vůbec ne! V nejhorším jí pořiď „slimáka“. Tým HaPe muži zůstal jednu příčku za bednou, nevděčné 4. místo … ach jo. Nicméně pánové si individuelně zajeli příjemný závod - David 5. místo v kategorii, Robin v kategorii 6., David Buček 9., to se dá. Mlaďoch Tomáš Večeřa který obvykle dojíždí s prvními ženami je tentokrát serval a nechal 1,5 minuty za sebou tu nejlepší. Určitě spokojen
zobraz výsledky závodu

Moravský bikemaraton Leština - družstva 23.8.2008

Do Leštiny u Šumperka nakonec vyrazili pouze tři naši borci - Kamil na 80 km a Martin Jež s Davidem na 50km. Výsledky přiloženy.
zobraz výsledky závodu

Kepák X trail Jedovnice 23.8.2008

zobraz výsledky závodu

Historická kola-Ždánický histopedál 16.8.2008

Jundrovský kopeček 9.8.2008

"Nepřej si, aby to bylo snažší. Přej si, abys byl lepší." -- Earl Shoaff Středeční trénink na Jundrovský kopeček nám všem pomohl v nesnadném rozhodování: “ Jet či nejet”? Na start letošního závodu se celkem postavilo pouhých 137 odvážných bikerů a bikerek , z nichž 13 závod nedokončilo. Za barvy HaPe stáli na startu David Viščor, Martin Jež a Radek Hladký a mlaďoši Petr Polášek a Tomáš Večeřa. Co následovalo po startovním výstřelu by Vám asi nejlépe vylíčili oni sami ale pokusím se to vystihnout kratičkou větou : “Bylo to maso”. Přestože trať byla oproti loňsku naštěstí suchá, stále byla velmi, velmi technicky náročná , spíše z kategorie XC - s prudkými sjezdy a dlouhými a občas i nečekanými výjezdy- první kolo bylo pro mnohé jedno velké překvapení. Ti kteří to měli najeto měli velkou výhodu. Nejrychlejší čas zajel Jan Jobánek – 1:39 a sledovat jej na trati byl koncert. Nejtěžší úseky jen tak mimochodem profičel – vysoká technická. Neztratil se ale ani náš Davča – ztráta 22 minut na prvního a celkové 23. místo je slušný výsledek, technicky také velmi pohledná jízda. Mlaďoši získali na trati hromadu zkušeností - budou se jim hodit a mají pochvalu že dojeli celí, Martin tradičně bojoval jako lev ale ten výraz ve sjezdech – to bych Vám přála vidět , mrkněte na fotky. Radek šetřil síly a po druhém kole již raději zasedl v cílovém bufetu aby do sebe ještě dostal buřtíka a pivko. Jen nevím jestli to nebylo předčasné – jako obvykle se rychle oklepal a bujaře bavil celý stůl. ….no ale někdo to vlastně dělat musí .. takže se taky pořádně nadřel . A ostatní z tréninku? Robin přijel do cíle na čumendu se slovy: to by moje žebra nerozchodila, Soňa naštěstí dostala ve čtvrtek “hroznou rýmu” a po Ondrovi se slehla zem.
zobraz výsledky závodu

Salzkammergut Trophy Rakousko 12.7.2008

Oficiální zpráva ze serveru http://www.salzkammergut-trophy.at: ”Za značně proměnlivých povětrnostních podmínek se vydalo v sobotu 12.8.2008 na jednu ze čtyř tras 11. ročníku Salzkammergut Trophy více než 3.400 účastníků z 30 zemí. S 533 bikery se stala Česká republika druhou nejzastoupenější zemí hned po hostitelském Rakousku!“ …a bikeři HaPe byli u toho! To co uvidíte na našich stránkách je mix fotek které se nám podařilo dát dohromady z různých zdrojů a samozřejmě na nich defilujeme především my, ale pokud chcete nasát opravdovou atmosféru závod mrkněte na krásné snímky na adrese www.mtbs.cz. Postřehy a komentáře jednotlivých účastníků David Viščor • „...závod plný očekávání s respektem k místním kopcům. Přes déšť na startu a trvající ještě první hodinu a půl zápolení s tratí nám dodal vetší odhodlání pokořit těch 109km a 3.200m převýšení. V půlce už opět sluníčko, trochu odpočinku v údolí podél jezera a jedeme vesele dál. I přes to, že to začíná bolet a čeká nás neskutečných 10km do kopce. Po přehoupnutí "vršku" není už co řešit :-) Dolů to umíme a poslední kopec známe a zbytek člověk doklepává v otupění z těch 6:40 strávených v sedle. A je tu cíl, plno euforie, překonání nikdy nemyslitelného, vlastních možností, z něčeho nového... Jen na to oslavování už není moc sil :-)) Všem kteří dokončili gratuluji. Soňa Bartoňová • Když jsem se v úterý večer – 2 dny před odjezdem mrkla na startovní listinu na trať 56 km/1600 m převýšení a nenašla jsem tam své jméno trochu jsem znervózněla. Jak to že tam nejsem? Vždyť startovné je zaplaceno? Potom mi bleskla hlavou myšlenka .. mrknu na stovku. Otevřela jsem přihlášené na 106km dlouhou trať a málem jsem spadla ze židle. Mí kamarádi mne přihlásili na trať 106km/3600m převýšení. Vletěly mi slzy do očí a začala jsem v půl dvanácté v noci bombardovat Mišáka SMS zprávami které raději nebudu publikovat. Hned ráno mne začal po telefonu uklidňovat Robin (byl totiž čirou náhodou s Mišákem v hospodě a asi se dobře pobavili) … „měnit už to nebudeme, závod je daleko, tak ať si to pořádně užiješ.Neboj, pojedu s Tebou. Co by jsi dělala na padesátce?“ Robinova kamarádská nabídka osobního supervisora na trati mne trochu uklidnila…. Sobota večer po závodě: jsem moc ráda že mne kluci zapsali na 106 km trať. Přes všechny nástrahy deště, terénu, převýšení a sjezdů a hlavně představy té šílené vzdálenosti v takovém terénu mohu říct jediné – byl to úžasný zážitek! Totální euforie! A další slzička v oku při projetí cílem. To už je tento týden podruhé co brečím kvůli kolu, ach jo, já to fakt děsně žeru .. Dokud jsem to nezajela nikdy bych si netroufla říci že něco takového zvládnu! • Dojmy po pátečním rozjetí a prohlídce trasy – objem cca 20 km, převýšení cca 800m: na to že to bylo jen rozjetí před závodem mám nějak moc těžké nohy…. v hospodě u večeře mne chytla křeč do stehna …. Ráno jeden účastník závodu na 106 km leštil ve vedlejší chatě úplně nového fulla Cannondale Scalpel – prý jel loni 56 km na pevném rámu a 106 km by na pevném rozhodně nejel. A já mám svého celoodpruženého Epica doma! Co teď? Na prezentaci opět přehlídka nablýskaných fullů. Panika! „Klid, přece ty kila navíc nepotáhneš do těch kopců?“ Tak jo kluci, já Vám věřím, ale … • Fandící diváci na trati – fandili všichni, celé rodiny u domků, babky v horách, vymýšleli blbiny, tleskali všem – báječná atmosféra ! Na organizaci závodu se jako dobrovolníci podílelo hodně obyvatel našeho údolí. Např. naše paní domácí byla ve velkém občerstvovacím stanu cca 30km před cílem a srdečně se tam s námi – svými hosty bikery - objímala nad buchtičkami a Red Bullem. • Občerstvovačky – …“ na ty se těším, tam bude jídla,samé dobroty, tak půl hodinky se budeme cpát a zase pojedeme…“ mi tvrdili kluci před závodem. Realita? Celý závod jsem do sebe tlačila Power Bar tyčky, minerálové tablety, ionťák, vodu apod. .Z pevného jídla jsem do sebe dostala cca 4 kousky pořád stejné buchty a 2 kousky jablka. Nic jiného jsem nebyla schopna sníst. Vlastně jo, na poslední občerstvovačce mi paní namíchala z vlastní termosky teplé kafíčko – ještě teď si pamatuji jak bylo dobré. Příjemné překvapení? Po zabláceném sjezdu k jezeru mi na občerstvovačce nějaký klučina umyl láhev a brýle ve škopku s vodou! To bylo moc příjemné!Děkuji. Kamil Pánek ? Ondra Zatloukal ? Robin Stříž ? A co na závěr? 12. Salzkammergut Trophy se koná v sobotu, 18. července 2009 v Gosau. Přihlášky budou možné od listopadu. Na trasách 53,1 a 109,7 km bude stanoven účastnický limit. „Už teď mi to vrtá hlavou. Myslím, že by to šlo.“ SB
zobraz výsledky závodu

Znovín Cup - Královnami Vinařské 50 se staly ženy týmu HaPe 28.6.2008

bodovaný závod
Letošní Vinařská 50 v Šatově byla nabitá účastníky, povrch suchý a rychlý a závod samotný plný pádů a odřenin, které na svém těle citelně pocítili i někteří členové HaPe. I přes tyto nástrahy se podařilo získat ženskému týmu HaPe získat slavné vítězství v kategorii ženských týmů!!!! Tým jel ve složení, Soňa BARTOŇOVÁ, Eva DRÁPELOVÁ, Jana GÖPFERTOVÁ , Eva KUDLÁČKOVÁ a hostující Magda KREJČOVÁ. Díky obrovskému nasazení všech členek se podařilo zajet čas 06:03:28, který byl téměř o 5 minut lepší než čas druhého týmu Greenways KNKN (06:09:13) v jehož barvách jely kvalitní závodnice, které se umístily na čele celkových výsledků žen. Mužské týmy dokončily závod na 9. a 10. místě. Mezi jednotlivci zajel nejlépe Karolko – velkou placku prý sundal jen jednou a to jej možná připravilo o vítězství ve své kategorii. Navíc při kratičkém bloudění na trati ztratil pár cenných vteřinek a tak dojel „jen“ na 3 místě se ztrátou 3 sekundy na prvního! Příště by s ním měla jet raději manželka aby z toho bylo zase první místo jako na Starobrnu. David Buček dojel minutu za Karolkem a potvrdil svou dlouhodobou vynikající výkonnost, s časem 1:51:59 překvapil známý bojovník bikových okruhů Martin Jěž . Čtvrté místo v kategorii žen II. zůstalo na Soňu Bartoňovou, ale prohrát se třemi nejlepšími ženami závodu není zase taková ostuda. 8 minut se opravdu sjet nepodařilo. Pochvalu zaslouží za svůj výkon Eva Drápelová, která s časem 02:06:33 odevzdala na trati všechny síly, přežila závěrečnou koupel v poslední velké louži a dojela do cíle s jedinou myšlenkou: „Jedu za tým“!!! Závěrečné posezení na kvalitním trávníku fotbalového hřiště v Šatově bylo tradičně velmi, velmi příjemné, občerstvení vynikající, vyhlašování vítězů radostné a hlasité a společný duch bikové pospolitosti a spokojenosti z dalšího dokončeného závodu nám byl všem zadostiučiněním za to naše „dobrovolné trápení“ na trati závodu. Dovolili jsme si přiložit pár dokumentačních fotografií.
zobraz výsledky závodu

Kellys Rampušák - Štíty 21.6.2008

V. Mistrovství ČR historických velocipedů-Velká Bíteš 8.6.2008

Všem účastníkům mistrovství děkujeme za hojnou účast a za výdrž v deštivém počasí. Jirkovi Fialovi s rodinou děkujeme za krásnou výstavu tříkolek a drřžíme palce při uzdravodání z pádu při sobotním treninku, právě na toto mistrovství ...

K tomuto závodu je přiložen následující soubor.

Jarná klasika - Poprad 31.5.2008

zobraz výsledky závodu

Král Šumavy 2008 31.5.2008

zobraz výsledky závodu

Brno - Černá Hora -Brno 17.5.2008

bodovaný závod
zobraz výsledky závodu

MP okolo Úsova 11.5.2008

Starobrno tour 2008 8.5.2008

bodovaný závod
Byl to pěkný závod, protože byl nádherný, ještě jarní den a žádnému závoďákovi z HAPE se nic nestalo. Určitě se jelo dobře, protože výsledky byly pro nás příznivé a bylo zabezpečené výborné povzbuzování ze stran fandících přítelkyň, které při přejezdech a povzbuzujících projevech ze sebe vydaly maximum. Nesmíme opomenout 1. bednu pro Karolka a 2. bednu pro Soňu, kterým moc moc gratulujeme.
zobraz výsledky závodu

Historická kola-Rallye IVCA 7.5.2008

7.-11.5.2008 - Velká Británie

MP Zlínské okruhy - silnice 4.5.2008

Masters Znojmo - časovka 27.4.2008