Aktuality - HaPe sport

MENU

GALERIE U NÁS SESTAVENÝCH KOL

Duratec Cool R12
Duratec Cool R12

Specialized Tarmac SL3
Specialized Tarmac SL3

Specialized 8S
Specialized 8S

Vyhledávání:

AKTUALITY

Shimano EP8 aneb Ride the REVOLUTION 21.1.2021  

Mnozí z Vás již jiště zaregistrovali příchod nového e-bike pohonného systému od Shimano - systém EP8. Z letošní nabídka najdete tento systém u top modelu Author Elite a modifikovanou verzi tohoto systému používá i Orbea u svého klenotního modelu RISE.

Nový model disponuje vším co bychom u nové generace čekali, má větší výkon, je lehčí, baterie má větší kapacitu, ale především jeho chování je mnohem hladší a přirozenější. V neposlední řadě je nová generace díky přestavbě interního převodů i tižší než předechozí. Snížení váhy o 300 g bylo dosaženo jak přestavbou vnitřku, tak využití téměř vznášející se magneziové slitiny. V důsledku se podařilo dosáhnout i změnší objemu jedntky o cca 10 %.

Plynulejšího chodu motoru přirozeně dopomáhá efektivnější konstrukce hardwaru, ale lví podíl na něm má i řídící software, který na základě síly vyvíjené na pedály vhodně dávkuje výkon dopomoci. Díky novému softwaru se také otevírají nové možnosti individuálního nastevení jízdních profilů, pomocí nové přehledné aplikace v telefonu.

K sadě patří i osvědčený a lehce vylepšený přepínač dopomoci SW-EM800L, který uchytíte vele levého gripu. (Tento přepínač designově vychází z přepínače pro doposud střední sadu E7000, který byl ovšem díky větší praktičnosti mezi výrobci oblíbenější než přepínač ze sady E8000.) Všechny potřebné informace uvidíte na displeji SM-EM800, jeho velkou předností je možnost bezdrátové propojení s computery Garmin (nabídka zde kompatibilní jsou zařízení Edge 530 a výš), na které může systém přenášet tyto informace:

  • úroveň dopomoci
  • zařazenou rychlost
  • zbývající kapacitu baterie
  • odhad dojezdu do vybití baterie

Pro technícké nadšence máme ještě dvě novinky. Zaprvé byl přepracován mód chůze, nově není ovlivněn zařazeným převodem a intelegentně udržuje rychlost kola 4 km/h. Zadruhé je nově možné nastartovat motor s nohou opřenou o pedál, tedy s lehkou silou působící na motor.

 

zpět