Aktuality - HaPe sport

MENU

GALERIE U NÁS SESTAVENÝCH KOL

Wilier Chorus
Wilier Chorus

Orbea Aqua
Orbea Aqua

Orbea
Orbea

Vyhledávání:

AKTUALITY

polar v650 13.03.2013  

navrat domu

nahled

Polar V650

Polar V650 je cyklocomputer s GPS, který získal ocenění Red Dot za design, je vybaven barevnou dotykovou obrazovkou a je určen těm, kteří cyklistiku berou vážně. Získáte s ním podrobné údaje a pokyny, které potřebujete k tomu, abyste trénink využili naplno.

Na správné trase

Cyklocomputer V650 podporuje mapy OpenStreetMap (OSM). Ať jste kdekoli, můžete si pro vylepšení cyklistických jízd stáhnout bezplatná data map.

Zobrazte svoji polohu na mapě

Podpora map OpenStreetMap umožňuje stažení dat map pro oblast, kde se pohybujete, a zobrazení vaší přesné polohy v reálném čase.

Navigace s podrobným vedením po trase

Mezi službou Polar Flow a zařízením V650 můžete synchronizovat své oblíbené trasy a nechat se navigovat v reálném čase. Můžete sledovat vlastní absolvovanou trasu nebo objevovat nové trasy jiných uživatelů.

Velká oblast map

Počítač V650 stahuje data map v blocích po 450 x 450 kilometrech – to postačí i pro ten nejambicióznější denní plán.

Nástroje pro vítěze

Cyklocomputer V650 a jeho volitelné snímače zaznamenávají velké množství hloubkových dat a zajišťují, aby i ti nejnáročnější cyklisté viděli všechny podrobné údaje, podle kterých potřebují hodnotit své výkony, plánovat další tréninky a jezdit co nejlépe.

Pokročilá metrika výkonu

Polar V650 je schopen sledovat Normalized Power® (NP®), Intensity Factor® (IF®) a Training Stress Score®(TSS®).*

*NP®, IF® a TSS® jsou registrované ochranné známky společnosti TrainingPeaks, LLC, a mohou být použity s jejím svolením. Další informace na adrese http://www.trainingpeaks.com.

Jaký snímač se hodí pro vás?

Polar V650 je k dostání se dvěma variantami snímače tepové frekvence. Vyberte si snímač, který vám nejlépe padne: skvěle přesný snímač tepové frekvence Polar H10 s hrudním popruhem nebo jednoduchý a pohodlný optický snímač tepové frekvence Polar OH1 s pažním popruhem.

Přizpůsobitelné profily

Cyklocomputer V650 umožňuje vytváření individuálních profilů pro různé typy jízdy, například na silnici, na horském kole nebo v budově. Můžete si ho přizpůsobit tak, aby zobrazoval pouze data, která potřebujete v daném prostředí.

Přehled o všech podrobnostech

Pokaždé když s počítačem V650 vyrazíte na trénink, začne zaznamenávat podrobné údaje o všech aspektech jízdy. Volitelné snímače umožňují další rozšíření shromažďovaných dat o údaje, jako je tepová frekvence nebo kadence.

Analyzujte a sdílejte vaše data

Data nahraná během jízd jsou uložena do exkluzivní webové služby Polar Flow. Tyto údaje si můžete prohlížet, analyzovat a dokonce je sdílet s jinými lidmi.

Webová služba a aplikace Polar Flow*

Jezděte po stálých trasách a podle hloubkové analýzy sledujte dlouhodobý vývoj.

*Omezená podpora zařízení s Androidem. Další podrobnosti zjistíte zde.

Polar Coach

Bezplatný webový nástroj pro vašeho cyklistického trenéra. Umožní mu snadné vytváření tréninkových programů a sledování vašeho pokroku.

Kompatibilita se snímači

Zvyšte svůj výkon na kole prostřednictvím měřičů výkonu s Bluetooth od jiných výrobců. Zkontrolujte si kompatibilitu s měřiči výkonu jiných výrobců.

Služby jiných poskytovatelů

Svůj účet Polar Flow můžete připojit a tréninková data synchronizovat do mnoha oblíbených služeb, například Strava či TrainingPeaks.

NP®, IF® a TSS® jsou registrované ochranné známky společnosti TrainingPeaks, LLC, a mohou být použity s jejím svolením. Další informace na adrese http://www.trainingpeaks.com.

Strava Live Segments

Služba Strava Live Segments přidá vašim jízdám na zábavě. Cyklocomputer V650 vás upozorní, když se blížíte k některému označenému segmentu Strava. V reálném čase pak podává data o vaší výkonnosti a po dokončení segmentu zobrazí výsledky. S Polar V650 získáte bezplatné členství ve službě Strava Summit na 60 dní.*

*Pouze pro nové členy služby Summit

Hlavní funkce

Přínos tréninku
Přínos tréninku

Ihned po jízdě nabídne motivující zpětnou vazbu s popisem účinku této tréninkové jednotky. Další informace

Tréninková zátěž
Tréninková zátěž

Ukazuje, jaký účinek měl trénink na vaše tělo, abyste mohli zátěž z různých tréninků lépe porovnat. Průběžně sledujte tréninkovou zátěž, zjistěte své osobní limity a přiměřeně upravte intenzitu a délku tréninku. K dispozici ve webové službě Polar Flow. Další informace

Chytré kalorie
Chytré kalorie

Podle vaší váhy, výšky, věku, pohlaví, individuální maximální tepové frekvence (HRmax) a intenzity tréninku přesně vypočítá kalorie spálené během tréninku. Další informace

Míra regenerace
Míra regenerace

Zobrazuje dobu nutnou na zotavení před další jízdou. K dispozici ve webové službě Polar Flow. Další informace

Barometr s rychlostí výstupu v reálném čase

Barometrický výškoměr sleduje vaši nadmořskou výšku, stoupání i klesání. Průměrná rychlost výstupu (VAM) v reálném čase ukazuje, kolik výškových metrů vystoupáte za hodinu (vyžaduje doplňkový snímač rychlosti).

Ostatní funkce

Přizpůsobitelné profily

Pro různé typy tras si můžete vytvořit a přizpůsobit různé profily. Ať jste doma, na silnici nebo v horách, uvidíte pouze data, která potřebujete.

Import nových tras

Do služby Polar Flow můžete z jiných služeb podporujících soubory GPX nebo TCX importovat nově nalezené trasy.

GPS a mapy

Cyklocomputer V650 je vybaven rychlým a spolehlivým čipem GPS, který od začátku do konce sleduje vaši jízdu. Podpora map OpenStreetMap vám ukáže polohu na mapě, kdekoli se nacházíte.

Kompatibilita se snímači

V650 je kompatibilní s chytrými snímači tepové frekvence Polar s Bluetooth s nízkou spotřebou a cyklosnímači od jiných výrobců, které lze použít k získání doplňujících údajů.

Technické parametry

Hmotnost

120 g

Tloušťka

Tloušťka 16 mm (s úchytem 20 mm)

Displej

Displej s vysokým rozlišením (320x240). Barevná dotyková obrazovka.

Materiály

Krycí sklo Asahi Dragon Trail
Polykarbonátové pouzdro

Baterie

Nabíjecí baterie s dobou tréninku až 10 h

GPS

Citlivý a přesný přijímač GPS

Barometr

Velmi přesný barometr

Možnosti připojení

Bluetooth® Smart

Jazyky uživatelského rozhraní

Angličtina, španělština, portugalština, francouzština, dánština, nizozemština, švédština, norština, němčina, italština, finština, polština, ruština, čínština, japonština

Snímače

Kompatibilní měřiče výkonu jiných výrobců Kontrola kompatibility s jinými systémy.

Vodovzdornost

IPX7

Orientační cena: cca 5 000 Kč

navrat domu

polar m430 13.03.2013  

navrat domu

nahled

Polar M 430

S měřením tepové frekvence na zápěstí, pokročilými běžeckými funkcemi a běžeckým programem Polar jsou Polar M430 špičkovými hodinkami pro běžce, kteří chtějí více.

Navrženo pro běžce

Pokročilé, přitom jdou přímo na věc - pro běžce každé úrovně.

Sledování tepové frekvence na zápěstí

Hrudní popruh není zapotřebí: Polar M430 monitoruje vaši tepovou frekvenci snadno, přesně a spolehlivě na vašem zápěstí.

Běhejte doma i venku

Při běhu venku sleduje integrovaná GPS vaše tempo, vzdálenost a nadmořskou výšku. Při běhu uvnitř budov jsou tempo a vzdálenost určovány z pohybu vašeho zápěstí.

Polar Sleep Plus™

Dobrý spánek je klíčem k dobré pohodě, odpočinku a lepším výsledkům – bez odpočinku se nezlepšíte. Polar Sleep Plus™ vám přináší nástroje pro lepší spánek.

Pokročilé funkce pro běhání

Pro hladkou cestu k vašim běžeckým cílům. Trénujte správně a sledujte svůj pokrok.

Trénink na běžecký závod

Běžecký program vám nabízí osobní a adaptivní tréninkový plán, který vyhovuje vám i vašim cílům.

Running Index

Sledujte svůj Running Index (běžecký index), budete mít přehled o tom, jak se váš běžecký výkon zlepšuje.

Jednoduchý test kondice

Test fyzické kondice od Polar je nyní snadnější než kdy jindy díky měření tepové frekvence na zápěstí.

Polar Flow – domov pro vaše data

Sledování aktivity, analýzu pokroků a dosažení vyšších cílů vám zajistí služba Polar Flow – komplexní kondiční a tréninková platforma pro počítače i mobilní zařízení.

Své tréninkové údaje můžete rovněž automaticky synchronizovat do dalších služeb, jako je Strava či TrainingPeaks.

Trénink

Uvidíte všechna tréninková data a můžete analyzovat svou výkonnost a sledovat pokroky. Rychlé analýzy v aplikaci a podrobné ve webové službě. Můžete si naplánovat cvičení, sledovat regeneraci i připravit tréninkový plán pro konkrétní běžecký závod.

Aktivita a spánek

Sledování každodenní aktivity a spánku, zobrazení denních, týdenních a měsíčních souhrnů a informace o zdravotních výhodách každodenních aktivit.

Hlavní funkce

Běžecký program
Běžecký program

Trénujte na běžecký závod s přizpůsobeným a adaptivním tréninkovým plánem v aplikaci Polar Flow. Vyberte si jeden ze čtyř různých plánů (5 km, 10 km, půlmaraton nebo maraton) a získejte komplexní tréninkový plán, který vyhovuje vám i vašim cílům. Další informace

Running Index
Running Index

Sledujte, jak se vyvíjí váš běžecký výkon. Další informace

Test kondice se snímáním tepové frekvence na zápěstí
Test kondice se snímáním tepové frekvence na zápěstí

Tento pětiminutový test měří podle klidového tepu, změn tepu a osobních údajů vaši aerobní kondici. Provádějte tento test pravidelně a sledujte své pokroky. Další informace

Přínos tréninku
Přínos tréninku

Získejte ihned po tréninku motivující zpětnou vazbu s popisem účinku dané tréninkové jednotky. Další informace

Tréninková zátěž
Tréninková zátěž

Uvidíte, jaký účinek měl trénink na vaše tělo, a zátěž z různých tréninků můžete lépe porovnat. Průběžně sledujte tréninkovou zátěž, zjistěte své osobní limity a přiměřeně upravte intenzitu a délku tréninku. K dispozici ve službě Polar Flow. Další informace

Míra regenerace
Míra regenerace

Uvidíte, jak dlouhý odpočinek je zapotřebí před dalším tréninkem. K dispozici ve službě Polar Flow. Další informace

Další funkce Smart Coaching

Stálé měření tepu
Nepřetržité monitorování tepové frekvence

Získejte komplexní pohled na to, jak se vaše srdce během dne chová díky funkci nepřetržitého monitorování tepové frekvence. Další informace

Průvodce aktivitou
Průvodce aktivitou

Uvidíte, jak jste byli během dne aktivní, a získáte praktické pokyny, jak dosáhnout vašeho denního cíle aktivity. Další informace

Přínos aktivity
Přínos aktivity

Získejte zpětnou vazbu ohledně vaší denní, týdenní a měsíční aktivity. Uvidíte, jak vaše aktivní volby přispívají k vašemu zdraví. Další informace

Chytré kalorie
Chytré kalorie

Sledujte množství spálených kalorií. Spálené kalorie můžete sledovat podle tréninkových jednotek i celých dní. Stálé měření tepové frekvence v kombinaci s nepřetržitým sledováním aktivity zajistí přesné a spolehlivé měření spálených kalorií. Další informace

Sleep Plus
Sleep Plus

Dobrý spánek podporuje regeneraci a výkon. Funkce Polar Sleep Plus™ automaticky detekuje časy, množství a kvalitu vašeho spánku. Obdržíte informace o kvalitě spánku, abyste mohli provést změny a spát lépe. Další informace

Technické parametry

Rozměry

Tloušťka 12 mm

Hmotnost

51 g

Displej

128 × 128 bodů, displej s vysokým rozlišením

Baterie

Nabíjecí lithium polymerová baterie 240 mAh.

Výdrž baterie až 8 hodin tréninku se zapnutým přijímačem GPS a optickým měřením tepové frekvence.

Denní trénink, nepřetržité monitorování tepové frekvence a upozornění: 5 dní

Žádný trénink, žádná upozornění, nepřetržité monitorování tepové frekvence: 14 dní

GPS

Integrovaný přijímač GPS s technologií předvídání polohy družic SiRFInstantFix™

Možnosti připojení

Přizpůsobený kabel USB k synchronizaci dat s počítači PC nebo Mac. Bluetooth Low Energy pro mobilní zařízení a snímače.

Hodinky

Čas a datum. Alarm s vibracemi a funkcí odložení.

Jazyky uživatelského rozhraní

Angličtina, čeština, čínština (zjednodušená), dánština, finština, francouzština, indonéština, italština, japonština, němčina, nizozemština, norština, polština, portugalština, ruština, španělština, švédština a turečtina

Snímače

Kompatibilní se snímači tepové frekvence Polar BLE.

Vodovzdornost

Vodotěsné (vhodné k plavání)

 

Orientační cena: cca 4 300 Kč

navrat domu

 

polar vantage v titan 13.03.2013  

navrat domu

nahled

Polar Vantage V Titan

 

Polar Vantage V Titan jsou prvotřídní multisportovní hodinky pro každého, kdo trénuje jako profesionál – teď jsou ještě lehčí a mají uhlazenější vzhled. Tento prvotřídní tréninkový partner má mimořádně dlouhou výdrž baterie a spoustu tréninkových funkcí.

Výkon na úrovni profesionálů vyžaduje prvotřídní materiály

Hodinky Polar Vantage V Titan představují kombinaci prvotřídních materiálů a nejnovějších přesných sportovních technologií, kterými disponují profesionální multisportovní hodinky Polar Vantage V.

Titanový dotyk

Titanové pouzdro propůjčuje hodinkám Polar Vantage V Titan luxusní vzhled a dojem a dělá z nich jedny z nejlehčích multisportovních hodinek na trhu.

Design, který vás uchvátí

Hodinky Polar Vantage V Titan mají dvoubarevný řemínek s texturou, díky němuž budete v práci vypadat elegantně a po práci budete dosahovat lepších tréninkových výkonů.

Odolnost dost dobrá i pro armádu

Hodinky Polar Vantage V Titan úspěšně obstály v několika armádních standardních testech zahrnujících extrémní teploty, pády a vlhkost. Další informace

Ponořte se do údajů

S hodinkami Polar Vantage V Titan budete mít všechna svá tréninková data pohodlně k dispozici ve službě Polar Flow, dokonalé tréninkové platformě pro všechny sportovce. Další informace

Analyzujte každý detail

Zaměřte se na každý detail svého tréninku, plánujte si tréninky od jednotlivých cvičení až po plány na celou sezónu a sledujte svůj pokrok.

Připojte se k dalším komunitám

Tréninková data můžete automaticky synchronizovat se službou Strava, TrainingPeaks nebo mnoha dalšími online sportovními komunitami.

Maximalizujte svůj výkon díky nejnovějším sportovním technologiím

Hodinkám Polar Vantage V Titan dávají sílu stejné pokročilé funkce, jaké mají i profesionální multisportovní hodinky Polar Vantage V.

Nejlepší řešení měření tepové frekvence od průkopníků

Fúzní technologie snímače Precision Prime umožňuje hodinkám Polar Vantage V Titan měřit tepovou frekvenci na zápěstí. Komplexní sortiment řešení měření tepové frekvence společnosti Polar vám pomůže najít optimální metodu měření tepové frekvence při sportování.
Další informace

Optimalizujte svůj trénink

Funkce Training Load Pro a Recovery Pro vám pomohou najít rovnováhu mezi tréninkem a regenerací.

 

Hlavní funkce

Polar Precision Prime
Polar Precision Prime

Měřte svou tepovou frekvenci na zápěstí pomocí nové fúzní technologie snímače společnosti Polar. Další informace

Training Load Pro
Training Load Pro

Kvantifikujte zátěž z tréninku a zjistěte, jak trénink zatěžuje různé části vašeho těla. Další informace

Recovery Pro
Recovery Pro

Zjistěte, jak se vaše tělo zregenerovalo, a získejte ohledně regenerace zpětnou vazbu. Další informace

Běžecký výkon
Běžecký výkon

Získejte komplexnější náhled na intenzitu svých běžeckých tréninků. Další informace

Nightly Recharge™
Nightly Recharge™

Podívejte se, jak dobře v noci regenerujete po náročném dni. Další informace

Sleep Plus Stages™
Sleep Plus Stages™

Sledujte fáze svého spánku a mějte přehled o jeho kvalitě. Další informace

Sportovní profily
Sportovní profily

Hodinky Polar Vantage V Titan podporují více než 130 různých sportů. Ve službě Polar Flow si do sportovních hodinek přidejte svůj oblíbený sport.

Metriky plavání
Metriky plavání

Sledujte, jak se zlepšujete v bazénu. Hodinky Polar Vantage V Titan automaticky detekují tepovou frekvenci, plavecký styl, uplavanou vzdálenost, rychlost, tempa a dobu odpočinku. Vzdálenost a záběry se měří také při dálkovém plavání.

Upozornění z telefonu
Upozornění z telefonu

Zůstaňte připojení pomocí upozornění z telefonu. Dostávat můžete upozornění na příchozí hovory, zprávy, e-maily, události v kalendáři a další.

Strava Live Segments

Se systémem Strava Live Segments bude vaše běhání a vyjížďky na kole zajímavější a zábavnější. Obdržíte upozornění na nedaleké segmenty, uvidíte na nich v reálném čase data o svém výkonu a na konci můžete zkontrolovat svůj výsledek.

Další funkce Smart Coaching

Running Index
Running Index

Získejte odhad běžecké hodnoty VO2max a přesvědčte se, jak se váš běžecký výkon zlepšuje. Další informace

Běžecký program
Běžecký program

Získejte osobní a adaptivní tréninkový plán, který vyhovuje vám i vašim cílům. Další informace

Chytré kalorie
Chytré kalorie

Podle vaší váhy, výšky, věku, pohlaví, individuální maximální tepové frekvence (HRmax) a intenzity tréninku budete přesně vědět, kolik jste během tréninku spálili kalorií. Další informace

Přínos tréninku
Přínos tréninku

Získejte ihned po tréninku motivující zpětnou vazbu s popisem účinku dané tréninkové jednotky. Další informace

Souvislé sledování tepové frekvence
Souvislé sledování tepové frekvence

Získejte komplexní přehled o tom, jak se vaše srdce během dne chová. Souvislé sledování tepové frekvence umožňuje ještě přesnější údaje o spálených kaloriích a aktivitách a informuje o nejnižší a nejvyšší naměřené tepové frekvenci daný den. Další informace

Dechové cvičení Serene™
Dechové cvičení Serene™

Uvolněte své tělo a zklidněte svou mysl pomocí dechového cvičení pod vedením průvodce. Další informace

Průvodce každodenním tréninkem FitSpark™
Průvodce každodenním tréninkem FitSpark™

Získejte připravená cvičení na každý den, která odpovídají vaší regeneraci, připravenosti a tréninkové historii. Další informace

Training Load Pro
Test fyzické kondice

Otestujte si svou kondici během pouhých 5 minut snadno a bez námahy. Další informace

 

Rozměry

46 x 46 x 13 mm

Hmotnost

59 g s řemínkem, 37 g bez řemínku.

Materiály

Titanové pouzdro, zadní polymerový kryt se sklolaminátem.

Displej

Vždy zapnutý barevný dotykový displej. Laminátové sklo Gorilla Glass s povrchem, na kterém neulpívají otisky prstů. Velikost 1,2”, rozlišení 240 x 240.

Baterie

320mAh baterie Li-pol. Výdrž baterie až 40 hodin v tréninkovém režimu (GPS a měření tepové frekvence na zápěstí) nebo až 7 dnů v režimu hodinek se souvislým sledováním tepové frekvence.

GPS a barometr

Integrovaná GPS a GLONASS. Asistovaná GPS pro rychlé spojení. Barometr sledující nadmořskou výšku, sklon, stoupání a klesání.

Možnosti připojení

Bluetooth s nízkou spotřebou. Speciální kabel USB k nabíjení a synchronizaci dat.

Hodinky

Čas a datum. Budík s vibracemi a funkcí odložení.

Jazyky uživatelského rozhraní

Angličtina, němčina, francouzština italština, holandština, norština, španělština, portugalština, švédština, finština, dánština, polština, ruština, turečtina, indonéština, čeština, japonština, čínština (zjednodušená)

Snímače

Kompatibilní se všemi standardními běžeckými snímači tepové frekvence, kadence a silového výkonu a také cyklistickými snímači rychlosti, kadence a silového výkonu využívajícími technologii BLE.

Odolnost proti vodě

Vodotěsné – do 50 m (vhodné pro plavání)

Řemínky

Trvanlivý a pohodlný silikon.

Velikosti:
M/L: obvod zápěstí 155–210 mm

Odolnost

Testováno pro armádní standardy (MIL-STD-810G).

Orientační cena: cca 13 000 Kč

navrat domu

 

nové zboží 03.01.1993  

Značky:

Vám něco určitě říkají, nově je najdete i u nás v ochodě!

Apidura

Cestovat a strávit na kole více dní v kuse nemusí nutně znamenat jízdu "na těžko". Alternativou k tradičním nosičům a brašnám jsou beznosičové systémy brašen. Proč vyrazit bez nosičů?

 • nízká váha: při stejné kapacitě jsou beznosičové brašny o 60% lehčí než klasické nosičové
 • ovladatelnost: rozložení váhy na kole je klíčem k zachování bezproblémové ovladatelnosti kola
 • flexibilita: beznosičové brašny Apidura se přidělávají přímo na rám vašeho kola. To umožňuje přidělat brašny na jakýkoliv typ kola bez použití nářadí

 

Vybavení od Apidura je vyvíjeno s ohledem na nejnáročnejší normy, tak aby spolehlivě odolalo i v těch nejtěžších podmínkách.

 

Beznosičový systém brašen Apidura se skládá z podsedlové brašny, rámové brašny, řidítkové brašny a menších brašen na drobné vybavení. Jde o to, aby byla váha vašeho vybavení rovnoměrně rozložená. To spolu s pevným uchycením brašen zajistí, že vaše kolo nepřijde o dobré jízdní vlastnosti. Prostě a jednoduše z naloženého kola se nestane neovladatelný tank. Díky tomu můžete klidně uhánět jak po stezkách a singlech, tak po klikatých horských silničkách.

 

 

V nabídce Apidura najdete tři řady brašen:

     Backcountry           Expedition              Racing

        sešívané             svařované      svařované ultralight

Hlavním z materiálů použitých na brašnách Apidura Backcountry je materiál s označeím VX21 od firmy Dimension-Polyant. Tato látka vyniká hlavně svou odolností proti vodě, oděru, nízkou váhou a vysokou pevností v tahu. V místech styku brašny s rámem kola je využíván materiál hypalon - syntetická guma. Tyto místa jsou velmi namáhaná a hypalon zde zabraňuje prodření materiálu. Navíc jde o materiál s vysokým koeficientem tření a brašny tak dobře drží na svém místě. Systém upevnění dále spoléhá na spolehlivé spony od Woojin Plastics. Nasadíte brašnu, utáhnete a jedete.

Brašny Apidura Expedition jsou vyrobeny z třívrstvého laminátu vlastní výroby. Jednotlivé díly brašny jsou k sobě svařované, tudíž brašna je 100% nepromokavá po celou dobu své životnosti. V místech styku brašny s rámem kola je využíván opět hypalon.

Posledním přírůstkem do rodiny Apidura je série Racing. Ta je určena především závodníkům na dlouhých tratích a gramařům. Brašny jsou vyrobena z materiálu Hexalon, což je speciální laminát vyvynutí Apidurou. Hexalon je voděodolný, pevný a lehký. Stejně jako u ostatních brašen Apidura jsou místa dotyku brašny s kolem vyztužena materiálem Hypalon.

 

Squirt lubes

Lékárník, inženýr a advokát si vyjedou na vyjížďku ... to není začátek vtipu, ale začátek značky Squirt lubes! Vzhledem k tomu, že stávající maziva na řetěz prostě nevyhovují, rozhodnou se naši protagonisti vytvořit si svoje vlastní mazivo na řetěz. V roce 2003 tak světlo světa spatřilo první mazivo na řetěz Squirt na bázi vosku.

Od začátku bylo cílem vytvořit funkční mazivo, které nevychází z ropného základu a nebude na sebe nabalovat nečistoty. Výsledkem bylo mazivo na bázi vosku, které vytváří na řetězu velmi tenkou vrstvu a ten se tak zbytečně nezanáší nečistotami. Díky použití voskového základu je mazivo i ekologické.

Postupem času Squirt rozšířil portfolio svých produktů o mazivo do nízkých teplot, čistič, hygienický ochranný krém a tmel pro bezdušové pláště. Vše samozřejmě biologicky odbouratelné a tudíž šetrné k přírodě. Všechny výrobky se vyrábí v sídle firmy v Jihoafrické republice.

Výrobky Squirt platí ve světové konkurenci za špičku v oboru. Používá je bajková legenda Ned Overand, žijící ikona světové XC scény Julien Absolon, či bajkerka Yana Belomoina. Na vývoji nových produktů a jejich testování se podílí Holandský bajker Rudi van Houts. V českém rybníku pak tým ČEZ budvar Tábor v čele s vítězem českého poháru v cyklokrosu Janem Nesvadbou.

 

Produkty:

Mazivo na řetěz na bázi vosku– letní, zimní i ebike verze. Squirt nabízí unikátní mazivo na řetěz na bázi vosku. Po nanesení vytváří na řetězu tenký film a neváže na sebe nečistoty. Řetěz tak zůstává čistý po dlouhou dobu, stačí pouze nanést další vosk. To prodlužuje životnost řetězu. Navíc je 100% biologicky rozložitelné a dostupné ve třech velikostech. Nešpiní jako ropná maziva.

 

Čistič Squirt bike wash Squirt Bike Cleanerje koncentrovaný a biologicky rozložitelný čistič jízdních kol. Koncentrát může být zředěn v poměru 1:25 a stále nabízí velice účinné řešení pro odstranění nečistot. Funguje na bázi vody a neobsahuje žádná organická rozpouštědla.

 

Balzám Squirt barrier balm Squirt Barrier Balm je ochranný balzám, který na pokožce tvoří neviditelný mikrofilm, je ideálním ochranným balzámem pro cyklistiku a další vytrvalostní sporty. Obsahuje tea tree a lanolin. 

 

 • odpuzuje vlhkost
 • chrání před třením a chemickým podrážděním
 • pomáhá předcházet odřeninám
 • proti plísním a antibakteriální
 • dlouhotrvající
 • Obsahuje tea tree a lanolin

 

Tmel Squirt seal SQUIRT SEALs technnologií BeadBlock® je unikátní tmel, který uvnitř pláště nevysychá a funguje tak jako prevence defektů po celou sezonu. Je schopný zacelit díru až o velikosti 6mm. Je vyroben z přírodního latexu bez amoniaku, tudíže je šetrný k přírodě a dobře se čistí. Obsahuje tři tesnící složky – latex, mikrovlákna a granule. Granule jsou baleny zvlášť a tak si jezdec může namíchat směs podle svého gusta.

 

Cycloc

Uložte vaše kolo stylově! Dokonalý design, špičková kvalita zpracování, originalita a vysoká praktičnost. To jsou držáky Cycloc.

Hero

 

Endo

Solo

 

Loop

 

Wrap

 

novinky ORBEA 01.01.1993  

Orbea nás zatím nepřestává překvapovat s novinkami pro sezonu 2021, nejčerstvější novinkou je představení nikým-neočekávaného modelu RISE, který vtrhl na trh jako vyzyvatel modelu Specialized Levo SL.

Mimo to Orbea přišla s přepracovanými karbonovými modely Gain a rozšířila nabídku dětských kol o modely Lauffey Junior, tedy dětská sjezdová kola s odpruženou vidlicí, navíc stěžejní horské modely Alma a Oiz se dočkali nemála vylepšení.

V situaci, kdy snad jen gravel model Terra zůstal bez zásadních změn (protože je jednoduše nepotřebuje), je čím dál těžší udržet se v obraze, proto přinášíme přehled nejzajímavějších novinek.

Zároveň Vám sice neradi, ale musíme připomenout, že v důsledeku pandemie Covid-19, se čekací doba na objednaná kola stále prodlužuje. V obchodě zatím máme pouze dva modely 2021 a další předobjednané modely, které měly dorazit během listopadu se k nám dostanou nejdřív po novém roce. PROTO DOPORUČUJEME S OBJEDNÁNÍM KOLA NEOTÁLET, protože kola objednaná teď dorazí nejdříve na přelomu května/června, některé modely dokonce až v září. Je tedy téměř jisté, že POKUD BYSTE KOLO NA NOVOU SEZONU OBJEDNÁVALI UPROSTŘED ZASNĚŽENÉHO ÚNORA, NEBUDEME SCHOPNI VÁM HO DO ZAČÁTKU (A MOŽNÁ ANI DO KONCE) SEZONY DODAT. Rozhodně s danou situací nejsme spokojeni, ale kvůli pandemii jsou narušeny dodavatelské řetězce po celém světě, proto nám nezbývá než se s dodacími lhůtami smířit a přizpůsobit se jim!

 

Obsah

 1. Rise
 2. Gain Carbon
 3. Laufey Junior
 4. Alma
 5. Oiz

Rise

Pokud jste o tomto modelu ještě neslyšeli, tak se jedná o lehoučké celoodpružené horské elektrokolo, které vyniká svou mrštností především při náročných sjezdech. Podle těch co měli možnost vyzkoušet si model Rise na vlastní kůži je ovladatelnost kola při sjezdu naprosto jiné úrovně, než jsme zvyklí u elektrokol.

Orbea tímto modelem otvírá nový filozofický koncept nazvaný skromně "Rider synergy" volně bychom tento název mohli přeložit jako "Splynutí s jezdcem". Kličovým prvkem, který provazázel návrh kola od prvopočátku je dovolit jezdcům maximalizovat požitek z jízdy. Nejenže Vám spolehlivý elektromotor pomůže vyšlapat nemyslitelné kopce, zároveň se díky elektrické dopomoci můžete pustit delších dobrodružství v sedle. Zásadní ovšem zůstává myšlenka ničím nerušené jízdy.

 

Bohužel stále častěji při výběru kola slyšíme dotazy typu:

Kolik newtonmetrů dává motor?" 

Kolik kWH/kg má baterie?

 

Ani jeden z těchto technických údajů Vám ovšem nezaručí, že se Vám na kole pojede dobře. Smyslem filozofie Rider synergy je odsunout všechny tyto otázky na druhou kolej a zajistit co nejsilnější zážitek. Když jsme poprvé viděli jak Rise vypadá, nejdříve nám spadla brada, až pak nám došlo, že se jedná o elektro kolo. A nejde jen o vzhled, podle Ralfa Hausera z webu pinbike.com, Vám Rise okamžitě dopřeje pocit, že jedete na běžném kole, tak přirozená je rekace dopomoci od elektromotoru.

A přesně o to jde - méně elektro; více KOLO. Veškerá elektronika je dokonale zakomponovaná do rámu a i spouštěcí tlačítko bylo přesunuto na spodek sedlové trubky. Z pohledu jezdce, tak vidíte pouze minimalistický přepínač režímů a jednoduchou kontrolku.

 

Jestli u silničního elektro modelu Gain není na první pohled patrné, že se jedná o elektrokolo tak u modelem Rise se musíte snažit, abyste zahlédli mřížku motoru. Že se jedná o elektrokolo nepoznáte ani když ho zvednete, protože je lehčí než třeba elektromodel Specialized Levo Sl.

Rise je skutečně lehoučký, především díky použití pokorčilého přístupu při zpracovaní karbonových vláken, lehkého motoru Shimano EP8 v kombinaci s baterii, která sice nemá astronomickou kapacitu, ale o co menší má kapacitu o to je přirozeně lehčí. Lehkost je u tohoto modelu zásadní, protože díky ní je Rise neskutečně mrštný i v náročných zatáčkách při sjezdu.

Možná Vás vyděsila menší kapacita baterie, uklidníme Vás. Kapacita 360 Wh je vhodným kompromisem přidávajícím kolu pouze 2,2 kg váhy. Ovšem u modelu Rise neočekáváme žádné kompromisy, hlavním důvodem, proč by Vás neměla menší kapacita baterie znepokojit je, že Orbea ve spolupráci se Shimanem vyvinula vlastní programovou nadstavbu pro řízení výkonu motoru. Tato nadstvba nejenže poskytuje co nejpřirozenější pocit z jízdy ale hlavně snížuje spotřebu energie.

V čem toto vylepšení spočívá? Trochu překvapivě ve snižení maximálního kroutícího momentu (lidsky: síla s jakou motor tlačí do klik) z 85 Nm na 60 Nm. Přirozeně pokud snížíte sílu vydávanou motorem snížíte jeho spotřebu energie z baterie. Bohužel to znamená i menší dopomoc.

Proč to nevadí? Protože ani špičkový motor Bosch Performance Line CX ani "klasický" motor Shimano EP8 nejsou schopni při ideální frekvenci šlapání (75-95* za minutu; při této frekvenci dosahují profící maximálního výkonu) dodávat maximální kroutící moment. To znamená, že pokud šlapete nejefektivnější frekvencí, motor Vám nedává maximum pomoci. Inženýři z Orbei zapracovali na tom, aby celý systém s maximální citlivostí plynule reagoval na frekvenci a sílu Vašeho šlapání. Proto se jim model Rise vyrovná, zároveň uspoří hmotnost v baterii a zajistí přirozený pocit z jízdy i při náročných technických stoupáních.

Díky snížení spotřeby energie motor, použitá baterie vydrží tolik, jako by baterie měla kapacitu 1,5* vyšší - tedy 540 Wh. Navíc s použitím externí baterie můžete v eco režimu vystoupat až 4 000 výškových metrů během osmihodinové jízdy.

Podrtrženo sečteno, kolo v terénu vydrží víc než vy, což je přesně myšlenkou Rider synergy, můžete se vydat vstříc dobrodružství a neřešit aktuální procento nabití baterie, aktuální dodávaný výkon,... - vy si užíváte jízdu a elektronika kola Vás podrží, když potřebujete bez zbytečného rozptylování. Pokud by se Vám snad podařilo Rise uštvat, je stále těžký pouze jako běžné horské kolo, takže žádná nadbytečná práce dostat ho domů.

Rise je primárně trailový model a jako takový si za cíl neklade nic menšího než vyplnit díru mezi enduro koly (s dlouhým zdvihem) a XC modely (s krátkým zdvihem). Rise bude dostupný s vidlicemi se zdvihem 140 nebo 150 mm a tlumičem se zdvihem 140 mm, samozřejmostí jsou 29" kola na všech modelech. Rám modelu Rise je v podstatě shodný s velmi úspěšným rámem modelu Occam, pouze spodní vidlice je o 5 mm delší kvůli umístění motoru.

Rise přichází ve třech továrních barvách a čtyřech stupních výbavy, pro každý model je dostupná možnost MyO, která Vám dovolí individuální kombinaci komponentů a navíc si můžete vytvřoti vlastní, originální design - třeba takový:

Zpátky na obsah

Gain Carbon

Přestože i hliníkové modely dostaly do vínku nový motor X35 PLUS, u karbonových modelů je novinek víc. Zaměříme se proto na karbonové modely.

Nejdříve ale pár slov o novém motoru. Jendá se o vylepšenou verzi známého modelu, to znamená, že všechno co jsme měli na Gainu rádi zůstává. Samozřejmostí je umístění motorů na ose, aby nezpůsoboval extra odpor ve vypnutm stavu. Hlavní mylšenka vylepšení spočívá v obdobném principu jako u modelu Rise. Gain je vybaven chytrým algoritmem, který chytře dávkuje energii ve chvílích, kdy je potřba, aby se uspořila energie.

 

I u svého silničního modelu se Orbea snaží, aby elektrické prvky co nejméně narušovali siluetu klasického kola. Gain je také vybaven vychytaným systémem vnitřního vedení bowdenů ICR, pro čistý a aerodynamický tvar. Přestože se jedná o elktrokolo najdete na něm jediný spoj drátů schovaný pod krytkou na spodní vidlici. Přeci jen v případě vyndání zadního kola je nutné odpojit motor od baterie.

 

Na rozdíl od horského modelu Rise je kokpit Gainu laděn do futuristického designu, kdy karbonové modely jsou vybaveny integrovaným předním světlem napájeným přímo z baterie elektrokola a umístěném na držáku pro computer, který je dodáván přímo s kolem a kromě rychlosti ukazuje i statistiky od aktuálním stavu motoru. Ke kolu by měly být dostupné redukce, aby se do předního držáku daly uchytit další běžné computery. Motor se zapíná a ovládá pomocí známého tlačítka iWOC one.

Kromě předního světla je Gain vybaven i zadním světlem, opět napájeným přímo z baterie a integrovaným do objímky sedlovky. Sama objímka působí velmi nenápadně díky skrytému upinacímu systému. Podle Orbei skrytí systému zlepšuje aerodynamiku, podle nás je vlv na aerodynamiku mnohem menší než fakt, že takto působí Gain extrémně elegantně.

 

Geometrie Gainu je koncipovaná více enduro než závodně, to znamená že hlavní mylšenkou kola není jet co nejrychleji (což je rozumné vzhledem k zákonému limitu 25km/h, nad tímto limitem musí být elektrodopomoc stejně vypnutá), ale aby jízda bylo co nejpohodlnější po co nejdelší dobu. Přesto se nemusíte bát ani pokud toužíte po maximálním výkonu, zpevněná karbonová vlákna ve spodních částech rámu zamezujů kroucení a prohýbání rámu pro co nejefektivnější přenos výkonu do zadního kola.

 

Zpátky na obsah

Laufey Junior

Kromě již zmíněného modelu Rise Orbea přidává i další úplně nový model - Laufey Junior.

 

Pravdou je, že model Laufey žádnou horkou novinkou není, vznikl v roce 2017 přejmenováním modelu Loki. Různá jména spojuje pořád to samé - zábava. A jinak tomu není ani u juniorského modelu. Díky několika velikostem a velmi nadstandní výbavě mezi dětskými koly Laufey junior umožňuje zažít trailový zážitek dětem už od 4 let!

Dostupné budou celkem tři velikosti a až tři stupně výbavy:

 •  Laufey Junior 20: od 4 do 7 let        H10, H20 a H30
 •  Laufey Junior 24: od 6 do 9 let        H10, H20 a H30
 •  Laufey Junior 27: od 8 do 14 let      H10 a H20

V té nejzákladnější variantě ve velikosti 20 je kolo vybaveno  hydralickými kotoučovými brzdami Shimano MT400, sadou Shimano altus a 9rychlostní kazetou s rozsahem 11-36 zubů. Všechny modely jsou postaveny na hliníkovém rámu, vybaveny nenápadným leč efektivním blatníkem, sedlem Selle Royal Vivo (Junior) a vnitřním vedením bowdenů.

 

 

Velikosti 24 a 27 mají již 10rychlostní kazetu s rozsahem 11-42 zubů, sadu Shimanou Deore MT4100 a brzdami M5120.

Varianty H10 a H20 jsou také vybaveny vzduchovou vidlicí (podle modelu buď Suntour, Manitou, či Martocchi; zdvih 80-120 mm) a teleskopickou sedlovkou OC2 se zdvihem 50-100 mm.

Vrcholný model Lauffey junior 27 H10 disponuje sadou Shimano Deore MT6100, brzdami Shimano XT M8100 a 12rychlostní kazetou 11-52 zubů!

Zpátky na obsah

Alma přejdi na eshop HaPe

Model Alma se po čtyřech letech dočkal pořádného upgradu, zejmána se jedná o nabídku rámů OMX, novou geometrii rámu, dostupností teleskopické sedlovky a nejmodernějšího uchycení brzd flat mount.

Nabídka řady Alma se tak v podstatě rozdělila do tří částí: rám OMX, rám OMR a hliníkový rám, přičemž u dvou nejnižších modelů H30 a H50 není dostupná žádná volba komponentů v rámci MyO, shrnutí:

ModelRámUchycení brzdMYO
M-LTD
M-TEAM
M-PRO
Monocoque
OMX
Flat Mount Plné MyO
M25
M30
M50
Monocoque
OMR
Post Mount MyO
komponenty

H10
H20
Hydro Post Mount MyO
komponenty

H30
H50
Hydro Post Mount Bez MyO

OMX jsou rámy vyrobený pomocí nových moderních postupů na zpracování karbonových vláken vyvinutých inženýry v Orbea. Cílem při jeho výrobě je samozřejmě dosáhnout co největší strukturální integrity (pevnosti a tuhosti) při současném snížením hmotnosti na minimum. Rámy jsou vyráběny z těch nejkvalitnějších prepreg karbonových plátů, které jsou laserem vyřezávány do požadovánéhpo tvaru. Inženýři na testovacích rámech zkoušeli různá směřování a uspořádání karbonových vláken, aby mohli vybrat to nejlepší z pohledu pevnosti a lehkosti. Při výrobě každého jednoho kusu rámu jsou určité kritické části hodiny předtvarovávány, než projdou končeným zahřátím, čímž je dosaženo maximalního spojení vláken a pryskyřice.

Klíčovým prvkem přepracované geometrie je zmenšení hlavového úhlu (8) a zvětšení sedacího úhlu (9) dosah (11) tak dosahuje ideálních hodnot pro XC model. Nová geometrie vychází ze zkušeností z XC závodů a poskytuje jezdci agresivní a zároveň pohodlný posez. Na rozdíl od trailových modelů, které musí dělat kompromisy mezi ovladatelností a "pohodlím/endurance".

Zatímco nový typ uchycení brzd flat mount si Orbea vyhradila pouze pro modely s prémiovým karbonem OMX (dsotupné i pro OMX verze Oiz), tak teleskopická sedlovka OC2 se zdvihem 80mm je v rámci MyO dostupná jako volitelný komponent pro všechny modely s dostupným MyO. Uchycení brzd flat mount umožňuje uchycení bzd blíže kotouči a přispívá k lepšímu přenosu brzdné sílu stejně tak jako k zamezení otravného chrastění.

Jak jsme zvyklí výbava modelu Alma startuje u Shimano Deore a přes Shimano SLX, XT a XTR končí až u bezdrátové sady SRAM XX1 AXS.

U OMX verzí je dostupná možnost vlastní barevné kombinace a díky 4 novým vzorů v oblasti kokpitu si můžete skutečně vyhrát:

Zpátky na obsah

Oiz přejdi na eshop HaPe

Jsme rádi, že i model Oiz se dočkal nových rámů OMX, které poskytují stejné výhody jako u Almy. Mimo to jsou prémiové modely s rámy OMX vybavené uchycením tlumiče Fiberlink vyrobeného za použití vstřikování dlouhých karbonových vláken. Fiberlink je dokonalým splynutím lehkosti a tuhosti, hliníková verze spoje disponuje stejnou pevností, ale přídá kolu pár gramů váhy.

Nabídka modelů Oiz:

MODELRÁMVAHADLOPATKAXC/TRSQUIDLOCKMYO
M-LTD
M-TEAM
M-PRO
Monocoque
OMX
Fiberlink UDH XC/TR Standard FULL
MYO
M10
M20
M30
Monocoque
OMR
Alloylink Oiz
Alloy
XC/TR Standard MYO
Components
H10
H20
H30
Hydro
High polish
Alloylink Oiz
Alloy
TR MYO MYO
Components

Patka UDH (universal Derailleur Hanger) značně zjednodušuje případné výměny komponentů (dostupná i pro OMX verze Alma) a trojpoziční zamykání tlumiče Squidlock umožňuje dálkové ovládání vidlice i tlumiče. Možné pozice jsou:

 • Otevřeno: vidlice i tlumič pruží maximálně
 • Střed:      vidlice pruží maxímálně, pružení tlumiče je tlumeno
 • Pevný:     vidliče i tlumič jsou zamčené

Dovětek High polished u hliníkových rámů znamená, že nově mají hliníkové rámy zabrušované sváry, aby se jejich vzhled v dramatičnosti vyrovnal karbonovým sourozencům. Mimo pohledové stránky věci, jsou zabroušené spáry odolnější, což rozhodně není od věci protože spáry rámu jsou tradičně nejnamáhanější části.

Jak je vidět z tabulky, tak karbonové modely jsou dostupné ve dvou variantách XC - vidlice zdvih 100 mm a TR - vidlice zdvih 120 mm. Nábídka Orbea tak plynule pokrývá všechny typy kol od gravel až po trail.

V rámci letošního upgradu byla přepracována geometrie zadní stavby, která zároveň poskytuje větší průchodnost.

Dalším pojítkem mezi modely Alma a Oiz je zmodernizovaný kokpit karbonových modelů (můžete porovnat na modelech Oiz 2020 a 2021 na fotce nebo osobně u nás v obchodě). Nejznačnější změnou je nový představec OC3, který dává kolu moderní vzhled a zároveň umožňuje uchycení univerzálního držáku na cyklopočítač. Přepracované je také vnitřní vedení bowdenů ICR, které je ještě nenápadnější než dřív.

Jak jsme zvyklí výbava modelu Oiz startuje u Shimano Deore a přes Shimano SLX, XT a XTR končí až u bezdrátové sady SRAM XX1 AXS.

Poslední třešničkou na dortu, která se může zdát až triviální, ale designéři v Orbei se nad ní skutečně zapotili, je možnost dvou držáků na láhev ve velikostech M, L, XL. Věříme, že při vytrvalostních jízdách i Vy oceníte, že si designéři dali tu práci a místo pro dvě lahve přece jen našli!

U OMX verzí je dostupná možnost vlastní barevné kombinace a i zde si díky 4 novým vzorů (titan gold, marble, mimetice, matte) v oblasti kokpitu můžete skutečně vyhrát:

Zpátky na obsah

Strana 31 z 31 |<   <   24   25   26   27   28   29   30   31